rychtownia

Twoje Wymarzone Wnętrze

[email protected]
+48 609 669 369

Kiedy najlepiej zwrócić się do architekta wnętrz po projekt?

To zależy od rodzaju projektu wnętrz oraz jego zakresu. Projekt samego układu funkcjonalnego lub jednego pomieszczenia może zająć tydzień, ale już opracowanie projektu wnętrz domu 200m²-300m² w pełnym zakresie projektu wykonawczego zajmie na pewno od 3 do 12 miesięcy. Na czas wykonania samego projektu wpływa nie tylko wielkość inwestycji, ale również zakres projektu (czy ma być to tylko koncepcja, projekt wykonawczy czy projekt wykonawczy z nadzorem). Ma także znaczenie, kiedy będzie możliwe samo rozpoczęcie współpracy. Warto przeznaczyć na przygotowanie projektu około 3 miesiące, aby wszystko było w pełni dopracowane. Klient ma do podjęcia bardzo dużo decyzji zakupowych, dlatego warto zostawić sobie więcej czasu.

Czy projekt wnętrz można wykonać zdalnie?

Oczywiście, można wykonać zdalnie w 100%. Jednak z doświadczenia wiemy, że jeśli tylko jest taka możliwość, to spotykamy się minimum raz w pracowni (ul. Sobieskiego 47, Kęty) oraz raz na inwestycji. Możemy wykonać wtedy inwentaryzację i zweryfikować ją z otrzymanymi planami.

Ile trwa projekt?

Cały proces projektowy trwa około 1,5 – 3 miesiące. Wszystko zależy od zakresu planowanych działań, wielkości mieszkania, albo domu. Istotne jest też to, ile mebli będzie wykonywanych na zamówienie, ponieważ każdy mebel trzeba wtedy osobno rozrysować.

Czy współpracujemy z ekipami remontowymi?

Tak, posiadamy namiary na kilka sprawdzonych ekip remontowych i stolarskich, które wykonywały nasze wcześniejsze projekty. Nie są to jednak nasi podwykonawcy, dlatego należy z każdą z ekip remontowych podpisać osobną umowę.

Czy pomagamy w doborze i zakupie materiałów?

Po konsultacjach z klientem wybieramy wszystkie materiały wykończeniowe, meble i dodatki. Przy tworzeniu wizualizacji, wykorzystujemy konkretne produkty z konkretnych sklepów. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad budżetem i wiemy dokładnie, jakie elementy znajdą się ostatecznie we wnętrzu. Jeśli klient wyrazi takie życzenie, może liczyć na nasz nadzór nad projektem wraz z zamawianiem produktów, co jest dodatkowo płatną usługą.

Z czego składa się projekt?

Na Projekt Wykonawczy składa się kilka etapów:
– analiza waszych potrzeb, inspiracji, stylistyki
– opracowanie układu funkcjonalnego
– 2 koncepcje wnętrz w formie wizualizacji z modelu 3D
– ewentualne korekty do koncepcji i wybór ostatecznej koncepcji
– opracowanie rysunków wykonawczych
– omówienie rysunków
– przekazanie projektu inwestorowi
– wyceny
Jest to w wielkim uproszczeniu. Więcej o danym projekcie i etapie możecie przeczytać TUTAJ

Czy macie gotowy cennik? Jaka jest cena za m2?

Nie, nie mamy gotowego cennika. Wyślij maila pod adres: [email protected]  W treści wiadomości opisz podstawowe parametry Twojego lokalu, podaj jego lokalizację, najlepiej załącz też rzut i podaj nr telefonu. Im więcej mamy danych, tym precyzyjniej możemy przygotować ofertę.
Każdy projekt jest inny i oczekiwania poszczególnych klientów też mocno się różnią. Dlatego nie mamy ustandaryzowanej ceny za m2

Na jakim obszarze działamy?

Działamy na obszarze województwa małopolskiego i śląskiego, ale dojeżdżamy wszędzie – w obrębie 30 minut (jazdy samochodem) od Kęt..
Jeżeli jesteś poza naszym standardowym zasięgiem, jest oczywiście możliwość spotkania się na miejscu inwestycji, poprosimy Cię wtedy jednak o pokrycie kosztów naszego  przyjazdu.
Jeżeli nie chcesz już na wstępie ponosić kosztów lub po prostu chcesz poznać swojego przyszłego projektanta wnętrz, dobrym rozwiązaniem jest spotkanie w naszej pracowni w Kętach, ul. Sobieskiego 47. Więcej informacji na temat spotkania i konsultacji TUTAJ